• Stručná charakteristika školskej knižnice

Charakteristika knižnice

Školská knižnica pri Základnej škole v Chtelnici  je  modernou knižnicou, informačným, literárnym, komunikačným a študijným centrom školy. Poskytuje odborné a študijné informácie k vzdelávaniu žiakov. Prostredníctvom moderného knižničného systému má vytvorenú vlastnú databázu knižničného fondu. Poskytuje elektronické, tlačiarenské a skenovacie a viazacie služby. Priestory knižnice sú novozriadené, doplnené novým vybavením (nábytok, svietidlá, koberce, nástenná maľba). V knižničnom fonde šk.knižnice pribudlo 270 knižničných jednotiek z  krásnej literatúry l(rozprávky a povesti, poézia, príbehy zo života detí a mladeže, dobrodružná a detektívna literatúra), i náučnej literatúry (encyklopédie, príručky) z projektu Elektronizácia a revitalizácia šk. knižníc 2008 a ďalších 185 titulov z projektu Nech sa nám netúlajú 2012.

Cieľom vybudovania takéhoto moderného typu školskej knižnice je:

-vytvárať pozitívny postoj žiakov k čítaniu,

-vytvárať možnosti zmysluplných  voľnočasových aktivít pre žiakov,

-zvýšiť čitateľskú mobilitu a kultúru,

-formovať informačne  a bibliograficky gramotnú osobnosť používateľa knižnice