• September

• 2.9.- Slávnostné otvorenie školského roka sa uskutočnilo pred budovou školy.  Počet žiakov 323.

27.9.- Európsky deň jazykov v škole

Európsky deň jazykov oslavuje tento rok 20 rokov. Žiaci 5 ročníka si zopakovali slovnú zásobu zvieratá formou pexesa, vypočuli si pieseň Old Mac Donald had a farm, v ktorej zvieratá vydávali zvuky. Ďalej si na stránke ecml.edl.at pozreli ďalšie zvieratká a zvuky, ktoré vydávali v rôznych jazykoch. Potom si nakreslili zvieratká a do bublín dali zvuky, ktoré vydávali. Žiaci 6. ročníka vyrábali papierové torty k výročiu. Boli tiež motivovaní rozhovorom o krajinách a jazykoch v nich hovoriacich, prezentáciou im bola priblížená daná téma. Následne na farebné výkresy písali pozdravy v rozličných jazykoch, tieto si sami museli zistiť, ktorému jazyku patria a výkres dotvorili vlajkou krajiny či inými motívmi. Siedmaci vyrábali plagát. Žiaci 8. ročníka vyrobili hry, napr. stolová hra, domino, kopa... Deviataci vyrábali narodeninové pohľadnice.

28.a 29. 9.- Jesenný zber papiera. Zapojilo sa doňho 64 žiakov zo 17 tried. Spolu sme nazberali 6378 kg.

Najúspešnejšie triedy sú:

Trieda Počet kg na jedného žiaka
          5.A 59,9
          1.A 45,5