• September

• Slávnostné otvorenie šk. roka

sa uskutočnilo  dňa 4. septembra pred budovou školy. V novom šk. roku  nastúpilo 334 žiakov, ďalších 6 žiakov plní povinnú šk. dochádzku mimo územia SR. Z celkového počtu žiakov je 203 z Chtelnice, 37 z Nižnej, 9 z Lančára, 14 z Kočína, 45 z Dolného Lopašova a 26 žiakov má trvalý pobyt v iných mestách a dedinách na Slovensku.

Európsky deň jazykov v škole

V tomto šk. roku sme ho zorganizovali 25. septembra pre žiakov 6. ročníka. Žiaci prišli do školy vo typických farbách, oblečení a doplnkoch-symboloch niektorej Európskej krajiny- mali sme tu Slovenku  v kroji, Francúza v námorníckom tričku s baretkou, fúzikmi a bagetou v rukách, Tiroláka v typických kraťasoch s trakmi, bielou košeľou a vysokými podkolienkami, Rusa v hokejovom drese a fľašou vodky, Nemca oblečeného vo farbách ich vlajky s pohárom naplneným žltou igelitkou a bielou vatou, ktoré predstavovali pivo...Žiaci predstavili krajinu, ktorú stvárnili, plnili rôzne zábavné úlohy, súťažili. A tu sú mená víťazov v stvárnení krajiny odevom- Solár Filip, Lukáčiková Zuzka, Braško Ondrej, Kopál Jakub, Kosmál Matúš.