• Apríl

• Okresné kolo biologickej olympiády-kategórie E- odbor zoológia

Dňa 11.4. nás v tejto predmetovej olympiáde úspešne reprezentoval siedmak Ľuboš Lukačovič, ktorý obsadil 1. miesto a postúpil do krajského kola.

Zápis do prvého ročníka

Sa uskutočnil 11. a 12. apríla. Zapísaných bolo 38 detí. Rodičia dvoch z nich požiadali o odloženie povinnej školskej dochádzky.

Galéria talentov

V celoslovenskej výtvarnej súťaži Galéra talentov obsadila 1. miesto Timea Suchánová (4.A), ktorá sa s rodičmi zúčastnila aj slávnostného vyhodnotenia tejto súťaže  v Banskej Bystrici.

Metodické popoludnie v ZŠ Dolný Lopašov

16.4. sa učitelia 1. stupňa zišli na metodickom popoludní s učiteľmi z málotriednej školy v Dolnom Lopašove.

Jarný zber papiera

16.-18. 4 sme uskutočnili jarný zber starého papiera. Do súťaže sa zapojili všetky triedy, spolu sme nazberali 10 160 kg. Najaktívnejšom triedou sa stala 3.A, ktorá nazberala 1641,5 kg.

Víťazom jednotlivcov sa stal Patrik Belokostolský (4.B), ktorý odovzdal 692 kg.

Podrobné výsledky nájdete tu:Zber_papiera_-jar_2018.xlsx

Mikrokvíz "Nad Holeškou"

19. 4. sa uskutočnil mikrokvíz regiónu "Nad Holeškou", v ktorom si zmerali vedomosti o okolitých obciach aj naši žiaci:

Za Nižnú súťažili A. Ferech, E. Jendreasová, D. Štibrányová, za Dolný Lopašov P. Ďuriš, A. Mucina a D. Ondrejovič. Za Chtelnicu -P. Oravcová, E. Damaškovičová a B. Suchá z 9.B, ktoré obsadili 3. miesto.

Detské dopravné ihrisko

V dňoch 23. a 24.4. absolvovali žiaci 1. stupňa vyučovanie na Detskom dopravnom ihrisku vo Vrbovom.

Okresné kolo biologickej olympiády-kategória D

25.4. uspeli naši žiaci aj v okresnom kole biologickej olympiády- kat. D. V projektovej časti obsadila Zuzka Lukáčiková zo 6.A 3. miesto a v teoreticko-praktickej časti sa na 3. mieste umiestnila aj Janka Ďurišová zo 6.B triedy. Úspešnou  riešiteľkou bola aj Katka Chrvalová zo 6.B.

Mladý záchranár-okresné kolo

26.4. nás na tejto športovo-brannej súťaži v Hlohovci reprezentovali:

mladší žiaci- Suchý Filip, Kollárik Tobias, Damaškovič Filip, Kosmál Matúš, Tomášková Sára, Lukáčiková Zuzana, Cepková Vanesa,  Kolláriková Timea.

1. miesto a postup do krajského kola vybojovali starší žiaci: Suchá Bianka, Homolová Patrícia, Machovič Matúš a Fekete Andrej.

Beh oslobodenia Chtelnice

Dňa 28.4. sa uskutočnil už 33. ročník Behu oslobodenia Chtelnice, do ktorého sa zapojili aj naši žiaci. A tu sú ich úspechy:

Rok narodenia dievčatá chlapci

2. miesto- Machovič M. 9.A

3. miesto-Czanik M. 8.B

Škola v prírode

V týždni od 30.4.- do 4. 5. sa pobytu v Škole v prírode v rekreačnom zariadení Prašník Dúbrava zúčasnilo spolu s učiteľkami, vychovávateľkou a zdravotníčkou 52 detí tretieho a štvrtého ročníka. Súťažili, hrali sa, zabávali, plávali a spoznávali prírodu spolu a animátormi.