7. a 8. marca prebehlo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy - Hollého pamätník. Výsledky šk. kola sú nasledovné:

Poézia

1. kategória

2. kategória 3. kategória
          1. Hinková Soňa 2.A 1. Jankovičová Lujza 5.B 1. Kyselicová Lucia 7.B
          2. Halenár Nikolas  4.A 2. Križanová Karin 6.A 2. ----------------------------
          3 Bokor Jakub 4.A 3. Muziková Miriam 5.B 3. ----------------------------

Próza:

1. kategória

2. kategória 3. kategória
          1. --------------------------- 1. Blažková Ema 5.A 1. Tomášková Zoja 7.A
          2. ---------------------------- 2. --------------------------- 2. ---------------------------
          3 ----------------------------- 3. --------------------------- 3. ---------------------------

20.3. sa uskutočnilo okresné kolo matematickej Pytagoriády, v ktorej školu úspešne reprezentoval Sebastián Jankovič zo 4. A  triedy. Skončil na 6.-7. mieste.

Ponožková výzva 2023
            Ako minulý, tak aj tento rok, sa žiaci a učitelia našej školy zapojili  v utorok 21.3. do tzv. “Ponožkovej výzvy.” Tento deň je už niekoľko rokov pripomienkou Svetového dňa Downovho syndrómom.
          Okrem pôvodnej myšlienky nám drobný symbol rozdielnych ponožiek v tento deň pripomína, že každý z nás je iný, no práve to robí svet pestrejším a zaujímavejším a zároveň tak podporuje myšlienku inklúzie.

Je dôležité vnímať, že rozdielnosť nie je len o tom, čo je vidno na prvý pohľad tak, ako rôznofarebné ponožky. Sme iní v tom, akí sme, aké máme vlastnosti, čo prežívame, ako sa cítime, aké máme spomienky, skúsenosti, hodnoty, rodinné zázemie.

S mnohými triedami sa v rámci prevencie na hodinách venujeme práve týmto témam. Diskutujeme o tom, ako vnímajú samých seba, ako sa cítia, čo prežívajú, ako sa “majú”. Snažíme sa vzájomne počúvať, vnímať rozdielnosti ako niečo prirodzené a učíme sa tak väčšej tolerancií a empatií.

23. 3. sa prišli do prváckych tried prišli pozrieť predškoláci z materskej školy v Chtelnici

28.3. sa v našej škole uskutočnilo okresné kolo biblickej olympiády pre všetky základné a stredné školy v okrese.

29.3. sa uskutočnilo okresné kolo v prednese poézie "Hollého pamätník", kde nás reprezentovali Nikolas Halenár (4.A) a Laura Jankovičová (5.B). Nikolas získal čestné uznanie za výslovnosť.

31.3. Posedenie zamestnancov ZŠ a MŠ v Chtelnici pri príležitosti Dňa učiteľov