• Aktivity 2016/17

• Beseda s lesníkmi

Dňa 10.4.2017 sme privítali lesníkov. Porozprávali deťom veľa zaujímavých informácií o lesných zvieratkách, o spôsobe ich života. Na školskom dvore sa zahrali lesné hry a hry na zvieratká.

Vynášanie Moreny

Dňa 6.4.2017 sme spolu s deťmi Základnej školy a Cirkevnej základnej umeleckej školy sv. Gorazda z tanečného odboru pod vedenim pani učiteľky Zuzany Snohovej vyniesli Morenu a privítali letečko.

Mobilná legovňa

Dňa 29.3.2017 do našej MŠ zavítala mobilná Legovňa. Deti podľa návodu na tablete skladali konštrukciu hojdačky. Touto formou si rozvíjali svoju technickú tvorivosť.

Predveľkonočné tvorivé dielničky

Dňa 30.3.2017 sa na ša škôlka premenila na predveľkonočné tvorivé dielničky. Rodičia spolu s deťmi vyrábali veľkonočné dekorácie, maľovali kraslice voskom a inými technikami a plietli šibáky.

Deň vody v MŠ

Dňa 22.marca sme oslávili Deň vody. Deti si hravou formou ozrejmili poznatky o kolobehu vody v prírode, potreby vody pre prírodu , zvieratá i človeka. Uskutočnili ochutnávku pitnej vody. Realizovali  rôzne výtvarné aktivity. Na vychádzke sme pozorovali vodné toky a rybník v obci.

Návšteva u prvákov

Dňa 14.3. sa predškoláci vybrali do školy, pozrieť na svojich kamarátov prvákov, aby zistili, čo ich v škole čaká a oboznámili sa s prostredím pred zápisom do 1. ročníka.

Výchovný koncert  Očová, Očová

Dňa 8.3.2017 sme v našej MŠ privítali pána Budínskeho z Očovej. Zo sebou si priniesol aj krásne hudobné nástroje. Deti si mali možnosť vypočuť zvuk každého hudobného nástroja. Spoločne sme si zaspievali i zatancovali.

Divadelné  predstavenie "O neposlušnej mame"

Dňa 7.3.2017 do našej MŠ zavítalo divadielko pod názvom "O neposlušnej mame". Divadelné predstavenie deti veľmi zaujalo a sľúbili, že odteraz budú svoje mamy poslúchať.

Návšteva obecnej knižnice

Dňa 3.3. 2017 deti navštívili obecnú knižnicu. Prezreli si množstvo zaujímavých kníh, priestory knižnice. Pán Sirota deťom prečítal krásnu rozprávku.Krátke video tu: SAM_6491.AVI

Detský karneval

Dňa 10.2.2017 sa konal detský karneval. Po prvýkrát bol spoločný aj s deťmi ZŠ. Všetci sa tešili, zabavili, zasúťažili si a tie najkrajšie masky získali aj pekné odmeny.

Vianočné koledovanie

Predvianočnú náladu deti z MŠ šírili koledovaním. Krátkym programom vystúpili v Základnej škole, na Obecnom úrade , Poľnohospodárskom družstve a tiež privítali Ježiška na jasličkovej pobožnosti.

Mikuláš v škôlke

Dňa 5.12.2016 sme v škôlke privítali Mikuláša aj s jeho pomocníkmi. Deti boli odmenené sladkým balíčkom.

Vianočné tvorivé dielne

Dňa 2.12.2016 sa naša škôlka zmenila na rušnú tvorivú vianočnú dielničku. Zdobili sme medovníčky a stromček. Spolu s  rodičmi sme vyrábali krásne dekorácie, vianočné ozdoby a ikebany. Pre rodičov a deti bola pripravená ochutnávka nátierok.

Príprava vianočných medovníkov

Dňa 29.novembra 2016 sme v škôlke začali s prípravami na Vianoce. Piekli sme medovníčky.

Stretnutie s pracovníkmi  Slovenského červeného kríža

Dňa 18.11.2016 sme v MŠ privítali pracovníčky Slovenského červeného kríža. Hravou formou, modelovými situáciami ukázali deťom ako správne podať prvú pomoc, či obviazať ranu a ako si chrániť svoje zdravie.

Deň materských škôl

Dňa 4.11.2016 sme aj my oslávili sviatok -Deň materských škôl na Slovensku.Našej materskej škole prajeme všetko najlepšie!

Týždeň zdravia v MŠ

Týždeň od 14.11- 18.11.2016 bol v našej MŠ zameraný na správne stravovanie, upevňovanie zdravia a zdravého životného štýlu.Deti sa i touto formou zážitkov učili čo všetko treba robiť pre svoje zdravie.

Besiedka pre starých rodičov

Dňa 24.10.2016 sme v MŠ privítali starých rodičov. Deti si pre nich pripravili milý program a potešili tak ich srdiečka.

Jablková hostina

13.10. - sme v MŠ oslávili Deň jablka. Pre deti boli pripravené rôzne výtvarné aktivity, zaspievali si  detské piesne o jabĺčku a pochutnali sa na vlastnoručne pripravenej jablkovej hostinke.

Prehliadka kaštieľa

7.10. - deti z MŠ zavítali do kaštieľa v Chtelnici. Počas prehliadky kaštieľa sa deti dozvedeli nové informácie o histórii kaštieľa a živote ľudí v minulosti.

V jabloňovom sade

30.9. - sa deti z MŠ zúčastnili exkurzie do jabloňového sadu v PD Chtelnica. Prostredníctvom zážitkového učenia sa dozvedeli nové informácie o zbere a uskladnení jabĺk aj o starostlivosti o sad.

S hasičmi v akcii

23.9. – deti MŠ privítali príslušníkov hasičského zboru v Trnave. Krátkymi ukážkami deťom ozrejmili techniku hasenia ohňa, rozmotávania a namotávania hasiacej hadice. Deti si mohli prezrieť interiér hasičského auta a vyskúšať simuláciu hasenia ohňa.

Na výstave vtáctva

19.9 – sa deti z MŠ zúčastnili výstavy vtáctva v priestoroch kaštieľa v Chtelnici. S obdivom pozorovali rôzne druhy exotických vtákov, hydiny aj domácich zvierat.