• Apríl

• Zápis do 1. ročníka

V dňoch 4. a 5. apríla  sa konal v našej škole zápis do 1. ročníka. K zápisu prišlo 32 detí, rodičia niektorých požiadali o odklad povinnej školskej dochádzky, niektoré deti ešte absolvujú vyšetrenie šk. zrelosti v pedagogicko-psychologickej poradni.

Testovanie T9

Prebehlo vo všetkých základných školách na Slovensku v stredu dňa 5. apríla. Deviataci si overili svoje schopnosti a vedomosti zo slovenského jazyka a matematiky.  A tu sú výsledky:

Matematika:

Slov. jazyk:

Priemerná percentuálna úspešnosť v rámci SR

Priemerná percentuálna úspešnosť školy

Vynášanie Moreny

Ľudové zvyky spojené s príchodom jari si mohli žiaci pozrieť dňa 6.apríla pri potoku  na obecnom ihrisku, kde deti zo ZUŠ sv. Gorazda, ktorá má pobočku aj v našej škole, vynášali Morenu.

Volejbalový turnaj - chlapci

Dňa 7. apríla sa uskutočnil v telocvični našej školy volejbalový turnaj chlapcov. Súťažili žiaci z                           škôl. Výsledky:

Hollého pamätník - okresné kolo

V okresnom kole recitačnej súťaže Hollého pamätník našu školu v prednese poézie dňa 11.4. reprezentovali:  Samuel Ščípa zo 7.B, Janka Ďurišová z 5.B  a  Lea Slabá z 3.A, ktorá obsadila 3. miesto. V próze za našu školu dňa 12.4. súťažili Eliška Jurišová zo 4.A, Ema Alžbeta Obalová zo 6.B a Adam Ferech zo 7.B.

Detské dopravné ihrisko

V dňoch 11. a 12. apríla absolvovali žiaci prvého stupňa dopravnú výchovu na Detskom dopravnom ihrisku vo Vrbovom. A hoci počasie veľmi neprialo a pri priehrade fúkal studený vietor, deti sa naučili správať v rôznych dopravných situáciách a prakticky preverili svoje znalosti z pravidiel cestnej premávky.

Vyhodnotenie celoslovenskej výtvarnej súťaže "Všetko najlepšie pán Janovic"

Dňa 11. apríla sa žiaci školského klubu zúčastnili slávnostného vyhodnotenia celoslovenskej súťaže "Všetko najlepšie pán Janovic", ktorá sa konala v Elektrárni Piešťany ako jedno z podujatí v rámci Dní detskej knihy. Deti si mali možnosť prezrieť ocenené práce a stretli sa aj so spisovateľom, autorom detských kníh Tomášom Janovicom, ktorý sa dožíva 80. narodenín. Medzi ocenenými prácami bola aj jedna naša - s ilustráciou k básni Pokladnička sa medzi ne dostala práca tretiaka Davida Bukovského.

Beseda so spisovateľom Petrom Glockom a ilustrátorom Martinom Kellenbergerom

Dňa 12.apríla v rámci podujatí Dňa detskej knihy, ktorá sa tento rok konala v Piešťanoch zavítali do našej školy spisovateľ Peter Glocko a ilustrátor Martin Kellenberger.  Žiaci tretieho a štvrtého ročníka si pre nich pripravili dramatizácie Glockových rozprávok a výstavku ilustrácií týchto rozprávok. Potom hostia odpovedali na zvedavé otázky detí.

Volejbalový turnaj -dievčatá

Dňa 12. apríla sa uskutočnil v telocvični našej školy volejbalový turnaj, v ktorom si zmerali sily dievčatá zo škôl:

Veľkonočné klobúky

Posledný deň pred Veľkonočnými prázdninami  si piataci na hodine anglického jazyka priblížili veľkonočné sviatky v Anglicku.. Hľadali v tráve veľkonočné vajíčka a predviedli svoje nádherné veľkonočné klobúky.

Beseda - "Na štarte k mužnosti"

20.4. absolvovali chlapci -siedmaci besedu  na tému dospievania s názvom Na štarte k mužnosti.

Výtvarná súťaž - Rodina

Žiaci tretieho a štvrtého ročníka sa zapojili do výtv. súťaže Rodina a základné ľudské právo na život. Vo svojich obrázkoch vyjadrili svoju predstavu o rodine  a prioritách v nej.

Plavecký výcvik

Od pondelka 24.4.do piatku 28.4. absolvovali tretiaci a štvrtáci plavecký výcvik v bazéne kaštieľa v Jaslovských Bohuniciach.  Zdatnejší usilovne zdokonaľovali svoje pohybové schopnosti vo vode a menej zdatní zase odbúravali strach z vody a učili sa prvé plavecké pohyby ako splývanie, pohyby rúk a nôh , či dýchanie do vody. V záverečný deň sa uskutočnili súťaže podľa výkonnosti plavcov, či neplavcov. Titul Delfín- žiaci, ktorí preplávali nejmenej 4 dĺžky bazéna bez dosky.Titul Kapor- žiaci, ktorí preplávali aspoň 2 dĺžky bazéna bez dosky. Titul Korytnačka- žiaci, ktorí preplávali aspoň 2 dĺžky bazéna pomocou dosky.

Každoročne pribúda v štatistike utopenia veľa detí i dospelých. Vedieť plávať by malo byť v živote rovnako dôležité ako jazdiť na bicykli, či písať maily. Hlavnou úlohou plaveckého výcviku bolo vzbudiť záujem aj o tento najzdravší druh športu. Každý z účastníkov dostal „Mokré vysvedčenie“. Víťazstvo v pretekoch nebolo hlavným cieľom, zvíťazil každý, kto sa zúčastnil.

Biologická olympiáda -kat. D

25.4. sa uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády kategórie D. Všetci naši  žiaci, ktorí nás v tejto súťaži reprezentovali boli úspešní. Prvé miesto si vybojovala Terezka Kinčíová, štvrtý bol Adam Ferech a piate miesto obsadil Ľuboš Lukačovič.

Divadelné predstavenie

Dňa 26.4. sa pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci školy zúčastnili divadelného predstavenia Láska na Kryme, ktorú naštudovali herci divadla Astorka v Bratislave.

Jarný zber papiera a Deň Zeme

Apríl je nielen mesiacom lesov, pripomíname si v ňom aj  Deň Zeme. Pri tejto príležitosti sme zorganizovali jarný zber papiera a tiež brigády na zlepšenie prostredia školy a obce. Deviataci čistili prírodu v obci, prvostupniari zbierali odpadky v okolí školy a ôsmaci pomáhali pri zbere papiera. A tu sú výsledky jednotlivcov i tried:

Zber_papiera_-jar_2017.xlsx

Beh oslobodenia Chtelnice

Poslednú aprílovú sobotu (29.4.) sa uskutočnil už 32. ročník Behu oslobodenia Chtelnice. V žiackych kategóriách súťažilo aj veľa našich žiakov. A takto sa im darilo:

rok narodenia 2008/2009 - dievčatá: 1. miesto- Hanka Magnusová 3.B, 2. miesto- Timea Cepková 2.A, 3. miesto- Karin Bukovská-1.A

-chlapci:  1. miesto-René Lukačovič 3.A, 2. miesto- Rasťo Piešťanský

rok narodenia 2006/2007 -chlapci: 1. miesto-Filip Damaškovič 5.A, 2. miesto- Lukáš Lukačovič 4.A, 3. miesto- Tibor Čeliga 4.A

rok narodenia 2004/2005 -chlapci: 1.miesto-Samo Silný 6.A, 2.miesto-Peťo Kern 5.A, 3. miesto- Matúš Kosmál 5.A

rok narodenia 2002/2003 -chlapci: 1.miesto Simon Bocian-8.A, 2. miesto Matúš Machovič-8.A