• Október

• 1. október -  Žiaci 5. ročníka absolvovali zemepisnú exkurziu do  Hvezdárne a planetária M. R. Štefánika v Hlohovci.

7. október - Pre siedmakov sme zorganizovali besedu s odbornou lektorkou na tému dospievania. Pre dievčatá pod názvom "Čas premien" a pre chlapcov "Na ceste k mužnosti".

8. október - Starší žiaci P. Lukačovič, T. Kyselica, P. Kern, M. Natčin, J. Pripko, A. Benedikovič, M. Šurina a S. Silný reprezentovali školu v Malom futbale. Postúpili do štvrťfinále.

9. október - Na futbalovom štadióne v Piešťanoch sa žiačky T. Heráková, L. Magnusová, P. Mrázová, V. Slamková, T. Suchánová, V. Suchoňová, V. Uramová, M. Žáková zúčastnili  Futbal cupu starších žiačok základných škôl.

11. október- Naši družinári pod vedením vychovávateliek  pripravili pestrý kultúrny program a vystúpili na obecnej akcii- Posedenie s dôchodcami.

14.-18. október - Žiaci 3.A, 3.B a 4.A absolvovali základný plavecký výcvik v Mestskej plavárni na Myjave.

15. október - Pracovníčky CPPPaP v Piešťanoch uskutočnili v deviatackych triedach psychologickú diagnostiku profesijnej orientácie.

15. a 16. október - Zrealizovali sme jesenný zber starého papiera. Nazberalo sa takmer 11,5 tony. Víťaznou triedou sa stala 3.A (136,5 kg na jedného žiaka). V súťaži jednotlivcov vyhrala Ema Barienčíková z 3.A (701 kg). Do súťaže sa zapojilo 116 žiakov. Podrobné výsledky nájdete tu    :Zber_papiera-jesen_2019.xlsx

16. október - O postup do finále Malého  futbalu ml. žiakov sa zaslúžili D. Babčan, T. Hracho, T. Suchoň, D. Piešťanský, J. Hamšík a S. Rechtorík. V okresnom kole  (17.10.) skončili na 5. mieste.

22. október- Ôsmaci  navštívili v rámci literárnej exkurzie Borský Mikuláš, kde si pozreli rodný dom a pamätnú izbu Jána Hollého a v Modre navštívili pamätnú izbu Ľudovíta Štúra.

23. október- Mladšie žiačky K. Bukovská, M. Hornáková, E. Jurišová, P. Mrázová, N. Polakovičová, T. Suchánová, L. Súkeníková a S. Julínyová v Malom futbale mladších žiačok vybojovali pre školu postup do krajského kola.

23. október- Pre žiakov 3. ročníka pracovníci Mestskej knižnice v Piešťanoch  zorganizovali besedu so spisovateľkou  Katarínou Mikolášovou. Beseda sa uskutočnila v bašte zrenovovaného kaštieľa v Chtelnici.

25. október- Uskutočnili sme školské kolo Olympiády SJL. Jej víťazom sa stal Filip Solár, ktorý bude reprezentovať školu v okresnom kole

.

28. október- Tento deň sa niesol v znamení rozprávok. V škole sme zorganizovali Rozprávkový deň. Žiaci sa učili v  rozprávkových kostýmoch. V  triedach si priblížili rozprávku O Jankovi Hraškovi, rozprávky J. C. Hronského a súťažili o Zlatý poklad. Druháci boli v knižnici pasovaní za čitateľov knižnice, dramatizovali rozprávky o zvieratách. V závere dňa bola vyhlásená súťaž o Najkrajšiu záložku.