• Október

7.10. Posedenie s dôchodcami v obci. Deti 1. - 5. ročníka pripravili krátky kultúrny program pre našich starších občanov.  Úvodné slovo, scénky, piesne a básne s nimi nacvičili p. učiteľky Mgr. Hlavatovičová, Mgr. Ferechová a p. uč. Polakovičová. O ozvučenie sa postarali deviataci Tomáš Zemko a Tobiáš Jurkas. Dievčatá z ôsmeho ročníka pomáhali obsluhovať.

7.10. Krásne jesenné počasie využili deti aj na turistickom krúžku. V prírode za dedinou púšťali šarkanov.

11.10. Na hodine geografie deviataci geograficky skúmali s požitím virtuálnej reality. Ako bádatelia sa pohybovali v dažďovom pralese a pod morskou hladinou, učili sa teda praktickou skúsenosťou.

10.-14.10. v rámci projektu ministerstva zdravotníctva pod názvom "Týždeň bez zubného kazu" mohli prihlásené triedy absolvovať online vyučovaciu hodinu s názvom "Nebojím sa zubného lekára", kde sa dozvedeli ako sa správne starať o zuby.

12.10. na hodine vlastivedy si žiaci 4. ročníka priblížili historické a prírodné pamiatky obce  na náučnom chodníku.

13.10. sa uskutočnilo školské kolo Olympiády slovenského jazyka a literatúry. Zúčastnili sa jej nasledovní žiaci:

8.A- Jankovič Ján, Kunicová Mária, 8.B- Hipíková Anika, Prvý Alexander, 9.A- Sojáková Natália, Smolková Timea, Knoblochová Viktória, Suchánová Timea, Ferancová Karolína, 9.B -Pekarovičová Andrea, Tahotná Adela, Magnusová Hanka, Lukačovičová Lucia.

10.-14. 10. žiaci 3.A, 3.B a 4.B absolvovali plavecký výcvik v Mestskej plavárni v Myjave

11.-12. 10. sme zorganizovali jesenný zber starého papiera. V súťaži jednotlivcov sa na 1. mieste umiestnila Ďurinová Sofia (1.B)- 1007kg, 2. miesto patrí Mihálikovej Diane  (5.B)- 628,5kg a 3. miesto Kováčovej Emily (4.A)- 610kg.

V súťaži tried  vyhrala 1.B, ktorá nazberala 1621kg, čo je 85,3kg na jedného žiaka. Kompletné výsledky si môžete pozrieť tu: Zber_papiera-jesen_2022.xlsx

19.10. absolvovali žiaci deviateho ročníka   testovanie profesijnej orientácie pod vedením pracovníkov CPPPaP.

26.10.  Dňa 26.10. sa 21 žiakov z ŠKD zúčastnilo Literárno-výtvarného workshopu v Mestskej knižnici v Piešťanoch. Workshop sa zaoberal prácou ilustrátorky Martiny Matlovičovej ilustrujúcej knihy známych slovenských spisovateľov. My sme sa zúčastnili workshopu týkajúceho sa konkrétne knihy  Mačky letia do Kanady od spisovateľky Jaroslavy Blažkovej. Žiaci si prezreli vystavené ilustrácie p. Matlovičovej, prešli sme prekrásne priestory mestskej knižnice s ilustráciami v zväčšených rozmeroch od renomovaného slovenského ilustrátora Vladimíra Krála a pokračovali sme v našej ceste za poznávaním múdrosti z kníh v čítaní ukážky z vyššie uvedenej detskej knižky. Následne žiaci tvorili vlastnú verziu hlavných postáv Princezky a Lízičky a ich zbalených kufrov vystrihovaním z časopisov Slniečko. Na záver sme si prezreli úžasnú výstavu z Lega.  Deti boli z výletu nadšené a už teraz sa tešia na ďalšiu akciu.