3. a 4. apríla sme v škole zapísali do 1. ročníka 39 detí z materských škôl v Chtelnici, Nižnej a Lančára-Kočína. Rodičia niektorých z nich požiadali o pokračovanie v plnení predprimárneho vzdelávania v MŠ.

5.4. sa uskutočnilo nižšie kolo okresnej súťaže vo vybíjanej dievčat, ktoré postúpili do vyššieho kola. Na ňom skončili na peknom štvrtom mieste. Reprezentovali nás šiestačky a siedmačky:  Majerníková, Fabiánová, Leščinská, Rožičová, Virágová, Bukovská, Hujková, Polakovičová, Tomášková, Hamšíková, Kyselicová a Vojáčková.

5.4. v rámci Dňa Zeme upravovali a čistili časť obce v Brnošínoch žiaci ôsmeho ročníka. Nazberali niekoľko desiatok vriec rôzneho odpadu.

5.4. pred Veľkonočnými prázdninami si žiaci učiaci sa anglický jazyk priblížili slávenie týchto sviatkov v Anglicku. Hľadali veľkonočné vajíčka a vyrábali tradičné veľkonočné klobúky.

17.4. na hodine s lesným pedagógom p. Andrejom Machovičom sa štvrtáci dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o živote lesnej zveri. Po nej skladali puzzle s obrázkami zvierat.

18. až 20. 4. prebehol jarný zber papiera. Zapojili sa doň všetky triedy a takmer sto žiakov. Spolu sme nazberali takmer 10 ton starého papiera. Víťazná trieda 4.A nazberala 2037kg. V súťaži jednotlivcov vyhrala Emily Kováčová, ktorá priniesla 1329kg. Podrobné výsledky si môžete pozrieť tu: Zber_papiera-jar_2023(1).xlsx