30.4. Regionálne zvyky- zdobenie mája

5.5. si žiaci prvého stupňa pozreli v kine Fontána v Piešťanoch animovanú rozprávku o Egypte "Múmia"

16. a 17. 5. - sa uskutočnila beseda s príslušníkmi polície pre žiakov 1.-6. ročníka

16. 5. výlet do susedného Česka absolvovali žiaci piateho ročníka. Navštívili ZOO v Zlíne

22.5. v rámci vyučovania geografie vyučujúca pre žiakov 6.B zorganizovala besedu na tému "Južná Kórea" s pani Kalašovou,ktorá priniesla deťom na ochutnávku kórejské jedlá.

Dňa 23.5. 2023 sme v našej Základnej škole v Chtelnici privítali vzácnu návštevu. Deti sa na príchod spisovateľky G. Futovej tešili a zodpovedne pripravili. V šk. knižnici našli plno autorkiných kníh, s ktorými sa oboznámili, niektoré prečítali a s p. učiteľkou Katarínou Brestičovou nacvičili krátku dramatizáciu "O princeznej Jelke" z knihy Dokonalá Klára. Piatakom sa veľmi páčilo ako p. moderátorka B. Zamišková a pani Futová v neformálnom rozhovore  priblížili piatakom zaujímavosti z tvorby a života spisovateľky. Nasledovali otázky detí a autogramiáda. Deti si mohli tiež niektoré tituly zakúpiť. Natešení, obohatení novou knihou a zážitkom zo stretnutia s ozajstnou spisovateľkou sa poďakovali a odchádzali do tried.

23.5. deviataci navštívili divadlo Nová scéna v Bratislava a pozreli si muzikál Cyrano z predmestia

V rámci športových súťaží sme sa zúčastnili Malého futbalu ml. žiakov, Malého futbalu žiačok, na ktorom dievčatá vybojovali 1. miesto v okresnom kole a 4. miesto v krajskom kole.

V dňoch 22.-26. 5. absolvovali školu v prírode na Prašníku žiaci 4.A, 4.B a 3.A

4.A trieda uskutočnila súťaž o báseň k 50. výročiu školy.

Najúspešnejšími sa stali Nikolas Halenár, Tomáš Tomaškovič a Lukáš Chrapko.

Žiaci tejto triedy sa tiež zapojili do   projektu "Odpad ako umenie" na tému OH Paríž 2024 vo Francúzsku. Žiaci "upiekli " pre športovcov víťaznú ekotortu. Modrá a žltá farba vyjadrujú spolupatričnosť s Ukrajinou a s ľuďmi, ktorí tam žijú. Zelená, hnedá, modrá a biela sú farby Zeme. Päť podlaží v tvare kruhov symbolizuje rovnako ako olympijské kruhy jednotu piatich kontinentov a stretnutie športovcov z celého sveta. Slnko vo farbách zvislej trikolóry a Eiffelova veža zobrazujú miesto konania OH. Breakdance bude mať v programe OH premiéru, preto náš breakdancer ukazuje na rok konania OH a horiaci olympijský oheň. Na zadnej strane je fragment víťazného oblúka - Arc de Triomphe. Vo výklenku je uložený pohár pre víťaza, ktorý ukrýva náš odkaz. Stopku pohára tvorí trikolórna kokarda, vrchná časť je ručne háčkovaná.Stolík, na ktorom je ekotorta položená, je samostatný kus nábytku.

24.5. žiaci druhého ročníka v rámci výletu navštívili Medolandiu v Dolnej Krupej. Deti spoznali zaujímavý život včiel a dozvedeli sa o včelích produktoch. Exkurzia je spojená s prehliadkou Villy Apimed a podzemia, rozprávaním o zakladateľke Rozária v Dolnej Krupej. Počas exkurzie deti prejdú okolo najväčšej kvapky medu a v obchodíku môžu ochutnávať z ponuky medov.

31.5. deviataci absolvovali dejepisnú exkurziu do Múzea holokaustu v Seredi a vybrali sa tiež po stopách Štefánika do Košarísk.

31.5. navštívili ôsmaci v rámci literárnej exkurzie pamätnú izbu Ľ. Štúra v Modre a rodný dom J. Hollého v Borskom Mikuláši

31.5 mali žiaci 4. A triedy interaktívnu besedu s dlhoročným rybným hospodárom pánom Petrom Šintálom, ktorý deti pútavým spôsobom zasvätil do chovu a lovu rýb na Slovensku. Deti si mali možnosť poprezerať rôzne návnady, spoznať zaujímavý život rýb, lákavé tajomstvá vodného spoločenstva a pochopiť význam vzájomného prepojenia jednotlivých ekosystémov.