• Marec

3.3.- v rámci regionálnej výchovy detí prišli do školy prezentovať fašiangové zvyky "šabľovníci"

6.3.- sa uskutočnila 2. časť školského kola súťaže Hollého pamätník. O príjemnú atmosfériu podujatia sa podpísali recitátori a ich výborné ukážky.

Výsledky- 2. kategória (4.-6.ročník)

Poézia   Próza
          1. miesto Adam Ferech 4.A 1. miesto Eva Damaškovičová 5.B
          2. miesto Bianka Suchá 5.B 2. miesto Samuel Sčípa 4.A
          3. miesto Paulína Kinčíová 4.A 3. miesto Miriam Hrašnová 4.A

Výsledky- 3. kategória:

Poézia   Próza
          1. miesto Marek Rašman 8.A 1. miesto Viktória Nováková 7.B
          2. miesto Natália Bubáková 7.A 2. miesto Lenka Kimmerlingová 7.A
          3. miesto Natália Danková 8.A 3. miesto Simona Homolová 7.A

12.3. - prebehlo celoslovenské testovanie deviatakov v predmetoch slovenský jazyk  a matematika

Matematika Slovenský jazyk
          Priemerná percentuálna úspešnosť v rámci SR 54,67% 62,00%
          Priemerná percentuálna úspešnosť školy 50,12% 60,03%

V dňoch 18. a 19. 3. sa uskutočnilo obvodné kolo Pytagoriády.

V kategórii  našu školu reprezentovali  Veronika Jurkasová, Šimon Krajčovič a Paľko Gula. Úspešnou bola Veronika Jurkasová z 3. A triedy, ktorá obsadila 4. miesto.

V kategórii P 6,7,8 súťažili Natália Bubáková, Patrik Jurkas, Adam Lopatka, Natália Boldišová a Lucia Jančovičová. Pekné 3. miesto pre školu vybojovala Natália Bubáková zo 7.A triedy

V týždni od 17.-21.3. prebehli v žiackej knižnici hodiny literatúry a tiež výstava kníh spojená s predajom.

26.3.- žiaci 2.A, 3.A a 3.B mali možnosť prezrieť si priestory a nové knižné tituly v obecnej knižnici, ktorá sídli v budove našej školy

27.3.- tretiaci absolvovali zážitkové učenie o lese, lesných zvieratách, správaní sa v lese formou hier, rozprávania, ukážok trofejí a rôznych pomôcok s pracovníkmi Lesnej správy Dechtice.

31.1.- mali žiaci celej školy možnosť pozrieť si letové ukážky dravcov s krátkym vtipným popisom dravcov a ich spôsobu života na futbalovom ihrisku obce.