• apríl

• 1.4. v rybárskych pretekoch na priehrade Čerenec vo Vrbovom získal 1. miesto Matej Lukáč

5.4. v okresnom kole matematickej olympiády získal 1. miesto Adam Lopatka

5.4. sme uskutočnili školské kolo súťaže Na bicykli bezpečne. Najúspešnejší žiaci sa pripravujú do ďalšieho kola tejto športovo-dopravnej súťaže.

6.4. prebehlo celoštátne testovanie zo slovenského jazyka a matematiky pre žiakov 9. ročníkov. Výsledky ešte nie sú zverejnené.

6. a 7. apríla sa uskutočnil v našej škole zápis do 1. ročníka. Vzhľadom na veľkú chorobnosť detí sme v zápise pokračovali ešte 18.4. Na zápis prišlo celkovo 37 detí, niektoré z nich budú mať odklad školskej dochádzky. Priebeh zápisu sledovala aj pani riaditeľka CPPPa P z Piešťan.

8.4. našu školu v prednese prózy reprezentovala druháčka Lea Slabá, ktorá si zo súťaže Hollého pamätník v CVČ v Piešťanoch odniesla 2. miesto.

8.4. sa uskutočnilo v materskej škole za prítomnosti našich prvákov a televízie podujatie Ryby, rybky, rybičky. Školáci s riaditeľom rybárskych pretekov p. Hellerom pripravili pre mladších kamarátov besedu o rybách. Videozáznam z akcie si môžete pozrieť tu:  http://www.uschovna.cz/zasilka/HZKRTYLHXKMEZZ64-NFB

12. a 13.4. absolvovali žiaci 1. stupňa dopravnú výchovu na Detskom dopravnom ihrisku vo Vrbovom. Nacvičovali rôzne dopravné situácie ako chodci, či bicyklisti, vyskúšali si aj teoretické vedomosti.

14.4. sa siedmaci zúčastnili zábavno-súťažnej relácie, ktorá zábavnou formou približuje divákom dejiny Slovenska   "Daj si čas" v RTVS v Bratislave. Aj keď sa im spočiatku nedarilo, s trochou šťastia nakoniec vyhrali nad tímom ZŠ z Terchovej.  Pred samotným nakrúcaním si prezreli Botanickú záhradu. Relácia sa bude vysielať na RTVS v sobotu 25.6. 2016 dopoludnia.

15.4. sme sa po prvýkrát zapojili do súťaže "Rétorické Drahovce", z ktorej si cenu poroty odniesol Matej Kubiš z 8.A triedy.

15.4. si zmerali sily naši žiaci z Nižnej, Lančára - Kočína, Dolného Lopašova a Chtelnice so zástupcami z ostatných dedín v regióne v kvíze "Mikroregión pod Holeškou". Absolútnymi víťazmi sa stali  naši žiaci zastupujúci obec Nižná v zložení Natália Boldišová, Paulína Kinčíová a Martin Mikuš.

19. a 21. apríla sme zorganizovali jarný zber papiera, ktorý mali organizačne na starosť ôsmaci s triednymi učiteľmi.

V súťaži o najlepšiu triedu vyhrala  4.A, ktorá nazberala 1645,5 kg, čo je 68,6 kg na žiaka. Najúspešnejšími zberateľmi boli:

Vyhodnotenie jarného zberu papiera- jednotlivci
          Poradie Priezvisko a meno Trieda Počet kg
          1 Mrázová Nina 4.A 585,0
          2 Hamšík Jaroslav 3.A 534,0
          3 Vlkovičová Aneta 1.A 484,0
          4 Žáková Miriam 5.B 306,0
          5 Lukačovičová Nina 4.A 286,0
          6 Kosmál Matúš 4.A 249,0
          7 Kopál Matej 2.A 212,0
          8 Gottliebová Zoja 2.A 205,0
          9 Gabriš Matej 5.B 195,0
          10 Bílik Alex 1.A 168,0

28.4. žiaci Andrej Fekete, Bianka Suchá, Patrícia Homolová a Matúš Machovič priniesli pohár a 2. miesto zo súťaže Mladý záchranár v rámci okresov Piešťany a Hlohovec. Žiakov na súťaž pripravovala Mgr. Bocánová

29.4.v rámci Dňa Zeme si žiaci v triedach pripravili projekty o našej Zemi, o prírode, jej ochrane, väčší i menší žiaci upratovali okolie školy, malý a veľký park.

30.4. sa uskutočnil v obci tradičný Beh oslobodenia Chtelnice. Výsledky našich žiakov sú nasledovné:

Kategória MŠ: 3. miesto- Daniel Janech

Dievčatá                                                      Chlapci

Kategória 2007-2009:                Laura Súkeníková-2. miesto                             -------------------

Kategória 2005-2006:                Sára Fančovičová- 2. miesto                            Samuel Silný- 2. miesto

Filip Suchý- 3. miesto

Kategória 2003-2004:                Bianka Suchá- 1. miesto                                  ----------------------

Petra Kohutovičová- 2. miesto

Veronika Jurkasová- 3. miesto

Kategória 2001-2002:                Soňa Kvetánová- 3. miesto                                Martin Kováč- 1. miesto

Podrobnejšie výsledky nájdete tu:  Beh_oslobodenia_Chtelnice_2016-vysledky.docx