• máj

2.5. v okresnom kole súťaže Na bicykli bezpečne, ktorá sa konala na Čerenci vo Vrbovom naši žiaci Kollárik Tobias, Suchý Filip, Mrázová Nina a Žáková Miriam získali pekné druhé miesto. Miriam Žáková dokonca zvíťazila v súťaži jednotlivcov a získala diplom najúspešnejšej žiačky.

4.5. absolvovali žiaci 6. ročníka školský výlet. V Bojniciach si prezreli zámok, v ktorom sa práve konal festival duchov a strašidiel. Potom navštívili banský skanzen Cígeľ.

5.5. družinári a deviataci si na veľkom futbalovom ihrisku mohli pozrieť ukážku dronov. O tejto záľube im porozprával a ukážky uskutočnil p. Marianyi, bývalý pilot a letecký dispečer.

10.5. v biologickej olympiáde- kat. D- teoreticko-praktická časť reprezentovali školu Adam Ferech a Terézia Kinčíová, ktorá získala 2. miesto.

11. a 12. 5. žiaci ôsmeho a deviateho ročníka absolvovali literárnu exkurziu po stopách Ľudovíta Štúra a Jána Hollého. Prezreli si ich pamätné izby v Modre a na Dobrej Vode.

17.5. sa  deviataci zúčastnili aj dejepisnej exkurzie na Bradle a v Košariskách. V Štefánikovom rodnom dome sa dozvedeli rôzne zaujímavé informácie o jeho živote, na Bradle si prezreli mohylu a v Prietrži  navštívili manufaktúru na výrobu papiera.

20.5. sa naši žiaci zmerali sily so súťažnými družstvami okolitých škôl  vo futbalovom zápase Mikroregiónu pod Holeškou. Ten istý deň naša škola hostila účastníkov oblastného  kola súťaže Midicoolvolley, kde naše dievčatá zvíťazili nad družstvami z Voderád, Trnavy, Jaslovských Bohuníc a postúpili do vyššieho kola tejto súťaže.

v týždni od 23.-27.5 sa žiaci 2.,3. a 4. ročníka učili v škole v prírode v rekreačnom zariadení Prašník - Dúbrava. Počasie im vcelku prialo, okrem učenia sa absolvovali výlet na Bradlo, na farme Etelka videli chov zvierat a rôzne práce okolo farmy, kúpali sa a saunovali, súťažili, pretekali i tancovali.

24.5. prváci, aj keď im počasie zrána neprialo absolvovali školský výlet. Na hrade Červený Kameň im sprievodca porozprával zaujímavosti o stavbe, o jeho obyvateľoch, deti si prezreli interiér hradu a potom prehliadku výcviku dravcov, kde sa dozvedeli zaujímavosti o ich spôsobe života.

24.5. boli na školskom výlete aj siedmaci. Navštívili Atlantis centrum v Leviciach a mesto Nitru.