• október

• Súťaž o "naj" tekvicu

10.10. - sme vyhodnotili súťaž o "naj" tekvicu pre žiakov 1. stupňa. Tekvice zdobili chodbu a neskôr vstup do školy. A takto sme ich vyhodnotili:

1. miesto- Oliver Slabý-2.A,

2. miesto - Zoja Tomášková -3.A,

3. miesto -súrodenci Janechoví,

4. miesto - Karin Parčiová 3.A,

5. miesto- súrodenci Farkašoví,

6. miesto- Filip Heteš -1.A

Jesenný zber papiera

9. a 10. októbra sa uskutočnil jesenný zber starého papiera. Zapojilo sa do neho 98 žiakov, nazberali sme spolu 9 ton papiera a lepenky. A tu sú najúspešnejší v súťaži:Zber_papiera-jesen_2018.xlsx

Jesenný zber papiera 2018/19  - triedy

10 Gottliebová Zoja 5.A 184,0

A tu sú kompletné výsledky: Zber_papiera-jesen_2018.xlsx

Malý futbal -st. žiaci

11. októbra žiaci - Mucina Adam, Mikuš Lukáš, Pripko Jakub, Feranec Matúš, Benedikovič Adrián, Natčin Martin, Soják David v súťaži Malý futbal získali 2. miesto v skupine a postup do ďalšieho kola.

Environmentálny poldeň - Poznávame stromy

12. októbra sa v triedach 3. a 4. ročníka učili žiaci poznávať stromy priamo v prírode- v okolí školy. Detailne im o nich porozprával náš bývalý žiak Boris Jedlička, študent Lesníckej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene.

Literárny a výtvarný workshop v Mestskej knižnici Piešťany

18. októbra sa žiaci druhého ročníka a 3.A navštívili Mestskú knižnicu v Piešťanoch, kde si prezreli výstavu na motívy knihy Milana Starého a Martina Veliška- Múj stát- putování s českým lvem za sedmi státními symboly, ktorá sa kreslenou a deťom zrozumiteľnou formou predstavuje české štátne symboly, ich pôvod a význam. Tretiakom čítala p. Milica Matejková z vydavateľstva Buvik úryvok z Janka Hraška. Z knihy Dušinka víla veci čítala Ester Stará, spisovateľka a pedagogička z Prahy a z knihy Mimi a Líza čítala slovenská herečka Oľga Beleková.

Olympiáda slovenského jazyka- školské kolo

24. októbra sme usporiadali v škole olympiádu slovenského jazyka. Najúspešnejšími boli :Ferech Adam  9.B (1. miesto), Hrašnová Miriam 9.B -(2. miesto) a Machalová Silvia 9.A  - 3. miesto. Víťaz súťaže postupuje do okresného kola.

Rozprávkový poldeň na 1. stupni

29. októbra- deň pred jesennými prázdninami sme venovali aktivitám v rámci Medzinárodného dňa školských knižníc. A tak ako každý rok, aj teraz prišli deti oblečené za rozprávkové postavičky. Prváci mali Zelený deň Janka Hraška, druháci v školskej knižnici hľadali, súťažili a hrali rozprávky o zvieratách, nakoniec boli pasovaní za čitateľov školskej knižnice. Tretiaci sa oboznámili s rozprávkami Jozefa Cígera Hronského a pre štvrtákov sme pripravili hru O zlatý poklad, kde sa čítaním komiksových príbehov oboznámili s povesťami o hradoch a zámkoch.