• apríl

• Zápis do 1. ročníka

V dňoch 2. a 3. apríla sme uskutočnili zápis žiakov do 1. ročníka. Spolu sme zapísali 34 budúcich prvákov. Rodičia niekoľkých z nich požiadali o odloženie školskej dochádzky. V novom školskom roku budú dve prvácke triedy.

Testovanie deviatakov

Celoštátne testovanie deviatakov v matematike a slovenskom jazyku sa v tomto roku konalo dňa 3.4. Výsledky školy budú uverejnené po ich obdržaní.

Zber starého papiera

V dňoch 8. a 9. apríla sme organizovali zber starého papiera. Nazberali sme spolu 14 340 kg.  Do súťaže sa zapojili všetky triedy. Najúspešnejšia bola trieda 2.A s priemerom 146,6 kg na žiaka. Zo 131 zúčastnených žiakov sa na prvých priečkach súťaže umiestnili: Miriam Žáková z 8.B - 803 kg, Ema Barienčíková z 2.A - 526 kg a Jančovič Marko z 2.A - 414 kg. Podrobné vyhodnotenie obidvoch súťaží nájdete tu: Zber_papiera-jar_2019.xlsx

Beseda o knihe

8.4. absolvovali žiaci 8.A triedy besedu o knihe Malý princ v žiackej knižnici. Po prečítaní knihy rozprávali o hlavnom hrdinovi, súťažili a zhotovili projekty na túto tému.

Dôvera cup

Vo futbalovej súťaži dievčat nás 9.4. reprezentovali: Valovičová Mária, Mrázová Petra, Smolková Timea, Suchánová Timea, Súkeníková Laura a Bukovská Karin.

Matematická olympiáda

V okresnom kole matematickej olympiády 9.4.nás reprezentovali: Jančovičová Tamara, Janka Ďurišová a Adela Hlúchová, ktorá sa umiestnila na 7. mieste.

Literárny kvíz

12.4. vyučujúce slovenského jazyka a literatúry pripravili pre žiakov siedmeho ročníka v školskej knižnici medzitriedny literárny kvíz, v ktorom si overili svoje znalosti z vyučovacích hodín.

Biologická olympiáda -kat. E

V okresnom kole biologickej olympiády (kategória E)  nás dňa 16.4. úspešne reprezentoval a 1. miesto získal Ľuboš Lukačovič z 8.A triedy.

Veľká noc v Anglicku

17.4. pred veľkonočnými prázdninami si žiaci 5. ročníka priblížili anglické veľkonočné zvyky. Tradične hľadali okolo školy veľkonočné vajíčka, súťažili a vyhodnotili aj súťaž o najkrajší veľkonočný klobúk. V tejto súťaži si odmenu odniesli: Laura Súkeníková, Matej Homola, Timea Suchánová, Lucia Lukačovičová a Samo Rechtorík.

Detské dopravné ihrisko

Dopravnú výchovu na DDI na Čerenci vo Vrbovom absolvovali všetci žiaci 1. stupňa v dňoch 24. a 26.4. Po nácviku teórie si svoje vedomosti a zručnosti precvičili v teréne.

Biologická olympiáda -kat. D

V biologickej olympiáde (kat. D), v teoreticko-praktickej časti nás úspešne reprezentovali žiačky Katka Chrvalová (8. miesto) a Janka Ďurišová (2.miesto).

Beh oslobodenia Chtelnice

V 34. ročníku Behu oslobodenia Chtelnice uspeli nasledovní žiaci:

CHLAPCI     DIEVČATÁ
          kategória 2010 1.m Piešťanský Michal kategória 2010 1.m --------------------
            2.m Janech Daniel   2.m --------------------
            3.m ------------------   3.m --------------------
          kat.2008/2009 1.m ------------------ kat.2008/2009 1.m --------------------
            2.m Piešťanský Rastislav   2.m Bukovská Karin
            3.m Damaškovič Adrián   3.m --------------------
          kat.2006/2007 1.m Suchý Filip kat.2006/2007 1.m --------------------
            2.m Kopál Matej   2.m --------------------
            3.m Zemko Tomáš   3.m --------------------
          kat. 2004/2005 1.m -------------------- kat. 2004/2005 1.m --------------------
            2.m Kosmál Matúš   2.m --------------------
            3.m Czanik Matúš   3.m Tomášková Sára

Návšteva Mestskej knižnice v Piešťanoch

30.4. sa žiaci 6. ročníka zúčastnili besedy so spisovateľom Jaroslavom Rezníkom a ilustrátorom Martinom Kellenbergerom, ktorí im porozprávali zaujímavosti o svojej práci ale hlavne o knihe Oči plné oblohy. Besedovali aj o živote a práci Milana Rastislava Štefánika. O ňom práve táto kniha je.

Výchovný program VIA HISTORICA

Šermiarsko-divadelná skupina Via Historica predviedla dňa 30.4. žiakom 2. stupňa  štylizovanú hodinu dejepisu  so zameraním na slovenské dejiny od Sama...po Štefana I. Dozvedeli sa v nej o avarskom rabovaní, pohanských zvykoch, Konštantínovi a Metodovi, o bojoch s Frankmi, o príchode Maďarov a korunovácii Štefana I.