• máj

• Dejepisná exkurzia

3.5. sme pre žiakov deviateho ročníka zorganizovali dejepisnú exkurziu do Múzea holokaustu v Seredi, kde sú vystavené dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na Slovensku. Tu mohli vidieť aj dobytčí vagón, v ktorom deportovali  Židov do koncentračného tábora Auschwitz. Exkurzia pokračovala aj do rodného domu Milana Rastislava Štefánika v Košariskách, kde sa práve pripravovali oslavy stého výročia smrti tejto významnej osobnosti slovenských dejín.

Škola v prírode

V dňoch 6.-10.mája absolvovali tretiaci pobyt v škole v prírode na Duchonke. Aj keď im počasie príliš neprialo, o zážitky so súťaží, hier, turistických, športových  a iných aktivít nebola núdza. Spievali, tancovali, maľovali a skrátka dobre sa mali.

Biologická olympiáda- krajské kolo

7.5. si v krajskej súťaži biologickej olympiády (kat.E) vybojoval víťazstvo a postup do celoslovenského kola Ľuboš Lukačovič z 8.A.

Výstava K Roku M. R. Štefánika

7. 5. si žiaci 6. ročníka prezreli výstavu k 100. výročiu smrti M. R. Štefánika pod názvom Pohľady a spomienky. Výstava bola otvorená v Malokarpatskej galérii a prispeli do nej miestni amatérski výtvarní umelci. Tak žiaci videli fotografie, maľbu, drevorezbu. Vystavovali na nej napr. Petra Bašnáková, Cyril Grebečí, akademický maliar Marián Komáček, Ivan Kotzig, Andy Kováč, Ján Lukačovič, Vladimír Lužinský, Marta Machovičová, Adam Novotný, Rudolf Rypák, Matej Slabý, Kristína Svetlíková, Dušan Švorc, Karin Turanská a Viliam Ziman.

Literárna exkurzia Modra-Dobrá Voda

17.5. ôsmaci absolvovali literárnu exkurziu po stopách Ľudovíta Štúra a Jána Hollého. Prezreli si expozície výstavy v Modre a na Dobrej Vode.

Výstava prác žiakov ZUŠ

Výstavu prác žiakov ZUŠ, ktorá bola otvorená v Malokarpatskej galérii v Chtelnici si prezrelo viacero tried prvého i druhého stupňa. Niektorí z nich si tam našli aj svoje práce.

Divadelné predstavenie-9. ročník

21.5. sme pre žiakov 9. ročníka zorganizovali návštevu Divadla P. O. Hviezdoslava v Bratislave, kde si prezreli Molierovu hru Zdravý nemocný.

Prehadzovaná mladších žiakov

21.5. si postup do celoslovenského kola v prehadzovanej mladších žiakov vybojovali štvrtáci- Laura Gábová, Sandra Kalužová, Adrián Janech, Patrik Lukačovič a Janko Jankovič.

Šk. výlety

V máji absolvovali 5.B a 6.A do Kremnice, kde si pozreli hrad, centrum mesta a bane a tiež štvrtáci, ktorí putovali do Bziniec pod Javorinou (tu navštívili pamätný dom Ľudmily Podjavorinskej), zastavili sa na farme v Lubine a v Starej Turej si pozreli železničné múzeum. Odtiaľ cestovali vlakom do Čachtíc, kde ich čakal autobus. 6.B navštívila Bojnice.