• marec

• Beseda - finančná gramotnosť

4. a 5. marca pripravila koordinátorka finančnej gramotnosti PaedDr. Madrová pre žiakov 5. ročníka besedu k finančnej gramotnosti. Žiaci sa dozvedeli niečo o histórii peňazí, o vzniku a rozdelení platidiel, o peniazoch kedysi a dnes, o životných i finančných tretinách, mali prvú skúsenosť rozprávať sa s odborníčkou o sporení, o investovaní a zistili, ako im môžu pomôcť vedomosti a zručnosti o finančnej gramotnosti v reálnom živote. Na zvedavé otázky odpovedala divízna riaditeľka spoločnosti ROYAL Golden Group, a.s. pani Lýdia Sovová.

Biologická olympiáda-krajské kolo

20. marca našu školu úspešne reprezentoval Adam Ferech z 9.B v krajskom kole biologickej olympiády (kat. C), kde získal 2. miesto.

Volejbal žiačok

21. marca sa stretli naše žiačky Ďurišová, Kohutovičová, Magnusová, Polakovičová, Prvá, Slamková, Szabó, Tomasová, Žáková na volejbalovej súťaži so svojimi rovesníčkami v ZŠ E. F. Scherera v Piešťanoch.

Brigády na čistení obce

25. a 26. marca sa žiaci ôsmeho ročníka  pričinili o zlepšenie životného prostredia brigádami na čistení okolia obce. Vyčistili časť obce na Ščeklínoch, odtokový jarok a pod Vlčími horami.

Marec- Mesiac knihy

26. marca vychovávateľky ŠKD zorganizovali pre deti malú dramatizáciu rozprávky O psíčkovi a mačičke. Prostredníctvom maňušiek deťom priblížili nielen príbeh o tom, ako psíček a mačička piekli tortu, ale zároveň vo svojom prevedení upozornili na správne stravovacie návyky. Deti príbeh ilustrovali a ich práce sme vystavili v školskej knižnici.

Okresné kolo Pytagoriády

26. a 27. marca sa uskutočnilo okresné kolo  pytagoriády. Úspešnými riešiteľmi sa stali Tobiáš Jurkas z 5.B triedy (6. miesto) a Lukáš Lukačovič zo 6.A (7. miesto)

Školské kolo súťaže Hollého pamätník

28. marca sme uskutočnili školské kolo súťaže Hollého pamätník pre žiakov 2. stupňa. Výsledky sú nasledovné:

Poézia      Próza
          2.kat. 1.miesto - 2.kat. 1.miesto Rezbárik M. 6.B
            2.miesto Uramová V. 6.A   2.miesto Jankovič S. 5.A

3.miesto

Čeliga T. 6.B

Slabá L. 5.A

3.miesto Jančovičová T. 6.A

3.kat. 1.miesto Cepková V. 7.B 3.kat. 1.miesto Kopál J. 7.A
            2.miesto -   2.miesto Feranec M. 8.A
            3.miesto -   3.miesto

Tomášková S. 7.A

Ďurišová Jana 7.B

Mladý hasič a záchranár

V sobotu 30. marca sa štyri tímy (dva chlapčenské a dva dievčenské) zúčastnili halovej súťaže Mladý hasič a záchranár. Hoci neboli úspešní, získali cenné skúsenosti.