• november

• Plavecký výcvik na Myjave

5.-9. 11.  žiaci 3.B,4.A a 4.B absolvovali plavecký výcvik v Mestskej plavárni v Myjave pod dohľadom skúsených inštruktorov.

V priebehu novembra sme pre žiakov druhého stupňa pripravili workshop zameraný na prezentáciu moderných trendov v IT -3D tlač. Jeho cieľom bolo prebudiť u žiakov záujem  o tento moderný nástroj pre vytváranie priestorových objektov z digitálneho návrhu. Žiaci mali možnosť zoznámiť sa s ovládaním a obsluhou 3D tlačiarne.

V dňoch 12., 14. a 16. 11. sme sa zapojili do medzinárodnej informatickej súťaže Ibobor, ktorá bola zameraná hlavne na logiku. Súťažili v nej bobríci (žiaci 5. ročníka), benjamíni (žiaci 6. a 7. ročníka a kadeti (žiaci 8. a 9. ročníka). Najúspešnejšou bola piatačka Natália Sojáková.

15.11. sa uskutočnilo skúšobné testovanie deviatakov- Komparo.

18.11. sa zamestnanci školy zúčastnili divadelného predstavenia v SND pod názvom "Apartmán v hoteli Bristol".

22.11. sa konalo celoštátne testovanie piatakov. Výsledky zverejníme po ich obdržaní.

26.11. si žiaci 1. stupňa pozreli v Divadle Jána Palárika v Trnave divadelné predstavenie "Kráska na netvor" v podaní hercov Spišského divadla.

Expert Geniality show a Všetkovedko

29.11. si záujemcovia z 1. stupňa zmerali svoje sily v súťaži Všetkovedko a druhostupniari v súťaži Expert Geniality Show. Výsledky Všetkovedka:

Honza Marek (2.A) a Andrej Horný (3.B) získali titul Všetkovedkov učeň,

Honza Marek (2.A) a Virágová Rebeca (2.B) získali titul Všetkovedko školy.

Výsledky Expert Geniality show:  Zo 16 prihlásených žiakov najúspešnejší získali titul Expert Geniality show:

Biskorovajná Tamara (5.A ) v téme -  Ako funguje svet

Ďurišová Janka (7.B) v dvoch témach- Mozgolamy a Tajomstvá prírody