• Október

Rodičovské združenie

3.11. - sa uskutočnilo rodičovské združenie, ktoré začalo v jedálni školy plenárnou schôdzou a pokračovalo triednymi aktívmi a tiež stretnutím rodičovskej rady.

Výlet za odmenu

5.10. - výlet za odmenu absolvovali žiaci 9.B a piataci (bývalá 4.B trieda), ktoré vyhrali na konci šk. roka súťaž o najaktívnejšiu triedu (nástenky, súťaže, akcie). Tieto víťazné triedy navštívili na výstavisku Incheba v Bratislave výstavu Kozmos discovery.

Európsky deň jazykov v škole

6.10. -sme s oneskorením uskutočnili Európsky deň jazykov v škole. Zúčastnili sa ho žiaci 8. a 9. ročníka. Pripomenuli si dôvod oslavy tohoto dňa, dôvody učenia sa cudzích jazykov, zasúťažili si, pracovali v skupinách, vytvárali projekty, pozreli si videonahrávkypesničiek.

Mladý záchranár

7.10. - sa niekoľko tímov zúčastnilo okresného branno-športového preteku Mladý záchranár v Rakoviciach. Aj zásluhou p. učiteľky Bocánovej, ktorá ich na súťaž pripravovala priniesli jedno 1. miesto (Bocian Simon, Machovič Matúš, Tomaškovič Matej a Fekete Andrej) a jedno 2. miesto (Jurkas Tobias, Piešťanský Rastislav, Homola Matej, Zemko Tomáš).

Posedenie dôchodcov v obci

7.10 -  ôsmaci  pomáhali pri organizovaní posedenia dôchodcov v kultúrnom dome, ktoré organizovala obec.

Jesenný zber starého papiera

18. a 19.10. - prebehol v škole jesenný zber starého papiera.

Poradie tried (podľa počtu kg na žiaka):

Poradie Trieda Počet kg   Počet kg na žiaka
          1 3.A 733,0 18 42,9
          2 2.A 685,5 16 42,8
          3 5.A 1168,5 28 41,7

Najúspešnejší jednotlivci:

1 Mrázová Nina 5.B 483,0
          2 Piačka Vavrinec 5.A 253,0
          3 Mráz Brian 4.A 250,5
          4 Vlkovičová Emma 5.B 235,0
          5 Belokostolský Patrik 3.B 231,0
          6 Valovičová Natália 1.A 227,0
          7 Kriho Adrian 8.B 211,5
          8 Knoblochová Viktória 3.A 210,0
          9 Kosmál Matúš 5.A 200,0
          10 Szabó Sophia 7.B 167,0

Podrobné vyhodnotenie nájdete tu  :Zber_papiera-jesen_2016.xlsx

Dejepisná exkurzia

19.10. navštívili deviataci v rámci dejepisnej exkurzie pamätnú izbu M. R. Štefánika v Košariskách a múzeum Holokaustu v Seredi. Výstup na Bradlo neabsolvovali pre nepriaznivé počasie.

Deň školských knižníc

24.10.-sme sa zapojili do spoločného čítania rozprávky,  ktoré organizovalo MŠ pri príležitosti Medzinárodného dňa knižníc pod názvom "Čítame spolu" na základných školách na celom  území Slovenska. Išlo o jednu z aktivít, ktoré rezort školstva inicioval v rámci šk. roka 2016/17 vyhláseného za  Rok čitateľskej gramotnosti. Cieľom aktivity bolo podporiť záujem žiakov o pravidelné čítanie a zároveň posilniť pocit spolupatričnosti a súdržnosti. Aj naši žiaci niektorých tried sa vystriedali v školskej knižnici a klubovni školy, kde čítali z kníh a časopisov, pracovali s textami.

Rozprávkové popoludnie v školskej knižnici

26.10. pred jesennými prázdninami sme pre mladších žiakov zorganizovali tradičné rozprávkové popoludnie v školskej knižnici, ktoré bolo sprievodnou akciou Dňa knižníc. Deti súťažili, dramatizovali rozprávku. V tomto roku ich celou akciou sprevádzali pani učiteľky v prestrojení za dedka a babku, keďže október je aj mesiacom úcty k starším.

Školské kolo Olympiády v slovenskom jazyku

26.10. sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka v kategórii C, ktorej sa zúčastnilo 15 žiakov 8. a 9. ročníka. Víťazkou sa stala žiačka z 9.A triedy- Kristína Vidová, ktorá postúpila do okresného kola v Piešťanoch.

Halloween

27.10.- v posledný predprázdninový deň pripravili vyučujúce angličtiny pre žiakov 5. ročníka Halloween, s prehliadkou masiek, súťažami a hrami. Priblížili si tak tradície v Anglicku a niektorých ďalších anglicky hovoriacich krajinách.