• December

• Všetkovedko

1.12. si malo možnosť vyskúšať svoje schopnosti vo vedomostnej súťaži Všetkovedko 27 žiakov 2.-5. ročníka. Najúspešnejšími  a ttitul Všetkovedko získali:

Biskorovajná Tamara                3.A

Lukačovič Lukáš                      4.A

Piešťanský David                     4.A

Expert Geniality Show

1.12. si tak isto testovali svoje vedomosti v matematike a prírodovedných predmetoch žiaci 6.-8. ročníka v počte 19 žiakov.

Najúspešnejšími riešiteľmi boli:

Peter Ďuriš (7.A) – top expert (úspešný v oboch zvolených témach-Svetobežník, Dejiny, udalosti, umenie),

Adam Ferech (7.B) – expert, úspešný v jednej zvolenej téme - Svetobežník

Daniel Ondrejovič (7.A) – expert, úspešný v jednej zvolenej téme – Tajomstvá prírody.

Beseda-profesijná orientácia deviatakov

1.12. navštívili deviatakov pracovníčky CPPPa P, ktoré s nimi hovorili na tému výberu povolania a žiaci vypĺňali testy na zisťovanie najlepšej voľby po skončení deviateho ročníka.

Burza hračiek

2.12. žiaci deviateho ročníka a p. uč. Karniš zorganizovali burzu hračiek pre mladších žiakov. Vyzberaná suma bude poskytnutá na dobročinné účely niektorému detskému domovu alebo hospicu.

Návšteva Bibiany v Bratislave

8.12. sa najlepší a najaktívnejší čitatelia obecnej knižnice zúčastnili výletu do bratislavskej Bibiany, kde si mohli prezrieť expozície a výstavky, mohli súťažiť, podieľať sa na tvorivých dielňach. Videli dominanty Bratislavy, v  meste si obzreli pamiatky a zaujímavosti, prešli sa po Moste SNP. Hoci im počasie neprialo, o zážitky nemali núdzu.

Súťaž v šachu

8.12. reprezentovala našu školu v krajskom kole šachovej súťaže Petra Jančovičová z 8.A, ktorá obsadila 2. miesto a postúpila do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 15.12. v Topoľčanoch.

Vzdelanie pre prax

Výhody vzdelávania pre prax prezentovali študenti Strednej priemyselnej školy dopravnej z Trnavy. Priblížili žiakom ôsmeho a deviateho  ročníka formy výučby  v tejto škole a tiež svoj model ekologického automobilu, za ktorý získali ocenenie od primátora Trnavy.

Literárna súťaž- Inšpirácie spod Sitna

Deviatačka Nina Malovcová (9.A) získala 1.miesto v celoslovenskej literárnej súťaži Inšpirácie spod Sitna ( v kategórii poézia- žiaci základných škôl) za svoju báseň  pod názvom: Život je raz taký.

Na nočnej oblohe, v sprievode hviezd,

možno kútikom oka zazrieť tisíce ukončených ciest.

Roztrúsené v čase, ukryté pod zámkom,

do ktorého problém je dostať sa aj tankom,

nevyrieši nič na svete, tak je to dané,

dôležité nie je to, čo bolo, ale čo sa stane.

Život je raz taký, plný bolestivých strát,

ľudí, ktorých mal si nadovšetko rád,

spomienok, ktorých význam poznáš iba ty,

aj práve teraz si pri myšlienke na ne dojatý.

A aj napriek pocitu samoty a hnevu,

že obrali Ťa o všetku jej  lásku, nehu.

Brodíš sa naďalej životom,

a odkladáš bolesť na potom.

Keď budeš sa cítiť dostatočne silný na to,

aby si povedal zbohom a nemrzí ma to.

Aj napriek tomu že by malo,

všetko to za tú prázdnotu stálo.

Pripravila si ma na môj veľký deň,

keď za tebou už navždy odídem

A ostanú tu po mne mnohé spomienky,

že aj obyčajný človek, môže byť pre niekoho ako celý svet veľký.

Život je totiž príliš krátky na to,

aby ste ho premrhali tým že hľadáte zlato,

zatiaľ čo priamo pred nosom,

máte zážitky s nekonečným podnosom,

ktorého vnútro záleží jedine,

od času venovanému rodine.

Noc Harryho Pottera

Dňa 9.12. pripravili deviataci s p. uč. Karnišom  noc v škole pre žiakov 1. stupňa. Počas tejto "Noci Harryho Pottera" rozdelili všetky deti na fakulty v Rokfordskej škole. Každú fakultu mal na starosť jeden zo študentov- Harry Potter, Hermiona, Ron.... Oni  sprevádzali deti pri výuke v čarodejníckych učebniach. Nakoniec všetci "malí študenti" Chrabromilu, Bystrohlavu, Bifľomoru a Slizolinu hľadali poklad. Po malom občerstvení sa uložili v triedach na netradičný oddych. Tu im deviataci prečítali rozprávku na dobrú noc a ráno sa vrátili z Rokfordskej školy domov. Vďační prvostupniari  s pani učiteľkou Machovičovou zložili deviatakom poklonu v podobe ďakovnej básne:

Rokfort škola vysoká si, uč nás, svet to ocení. Aj tí, čo sú holohlaví, aj ucháni zelení.

Nalievaj nám vedomosti svojím zlatým lievikom, nech nám v hlavách rozrastú sa ako ten strom pod slnkom.

Nauč nás, čo vedieť treba, do hláv vtlč, čo chýba v nich, Vieme, že raz dočkáme sa nádherných čias kúzelných.

Hlásia sa z Bystrohlavu malí učni, ktorí chcú byť  veľmi struční.Ďakujeme Ti milá Hermiona len, že si nám splnila vysnený sen.

Byť v noci v Rokforde, tak to je klasa, na to zabudnúť veru nedá sa.

Všetci, čo ukázali nám tajomstvá vedy, či kuchárskeho umenia,

Všetky tie čarovné stvorenia, ďakujeme vám!

A prajeme vám, nech sa aj vám splní váš veľký sen!

A ty, milá Hermiona, teraz dobre počúvaj naše indície:

„Tam, kde Bystrohlav svoju tajnú skrýšu má, tam, kde sa všetky kúzla učieva,

pod čarovným stromov vianočným, čaká ťa ďakujem pre celý tvoj rokfortský tím.

Vianočné posedenie zamestnancov s bývalými učiteľmi

12.12. sme už tradične zorganizovali vianočné posedenie zamestnancov školy s bývalými učiteľmi školy. O program sa postarali žiaci 1. stupňa, škôlkari a tiež príležitostný spevácky zbor učiteliek 1. stupňa. Stretnutie so školou a dlhoročnými kolegami privítali najmä bývalí učitelia, ktorí zaspomínali na svoje učiteľské pôsobenie v tejto škole. Všetkým tým, ktorí sa nemohli zúčastniť tohto podujatia vyslovujeme srdečné ďakujem a prajeme pokojné vianočné sviatky.

Vianočná besiedka

Posledný deň kalendárneho roku v škole organizujeme vianočnú besiedku pre žiakov 1. stupňa v multifunkčnej triede a druhostupniari sa stretávajú vo veľkej telocvični. Takmer každá trieda sa prezentovala krátkym programov v podobe scénok, tancov, či piesní a básní, ktoré nacvičovali s triednymi pani učiteľkami alebo vo vlastnej réžii.Krátke video z programu môžete vidieť tu: Vianocny_program_2016_-zostrih.mp4