• Marec

• Stretnutie učiteľov 1. stupňa

Dň 6.3. sme zorganizovali spoločné stretnutie učiteľov 1. stupňa z našej školy a málotriednej školy z Dolného Lopašova, aby sa dohodli a ujednotili vo výchovno-vyučovacom pôsobení najmä v otázke prechodu žiakov 1.stupňa do 5. ročníka. Preto boli prizvané aj vyučujúce slovenského jazyka a matematiky na 2. stupni.

Hollého pamätník- školské kolo

Dňa 8.3. sa uskutočnilo v žiackej knižnici školské kolo v prednese poézie a prózy Hollého pamätník pre žiakov 1. stupňa. Umiestnenie žiakov je nasledovné:

Pytagoriáda- okresné kolo

14.3. sa uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády. Našu školu v kategórii 3.-5. ročník zastupovali Mária Valovičová, Eliška Jurišová, Tobias Jurkas a David Piešťanský, ktorý získal pekné 4. miesto.

Vesmír očami detí- okresné kolo

Do súťaže Vesmír očami detí  sa zapojili žiaci tretieho a štvrtého ročníka.  Zo zaslaných prác obsadili Natália Sojáková- 3. miesto a Timea Smolková -1. miesto. Ich súťažné práce postupujú do celoslovenského kola. Práce Timei Suchánovej a Reného Lukačoviča sa umiestnili v prvej desiatke.

Čítame spolu

Žiaci 3.B získali diplom za účasť v súťaži "Čítame spolu", ktorú organizuje redakcia časopisu Maxík.

Hokejbalový turnaj

Dňa 17.3. chlapci druhého stupňa súťažili v hokejbale o Pohár riaditeľky ZŠ s MŠ Dechtice, kde získali  3. miesto v kategórii 4.-6. ročník, aj v kategórii 7.-9. ročník.

Exkurzia Londýn 2017

V dňoch 28.3.- 31.3. 2017 sa žiaci druhého stupňa zúčastnili školského zájazdu- exkurzie do Londýna. Cestovali autobusom, bývali v rodinách, cestovali cez Rakúsko, Česko, Nemecko a Francúzsko. V Londýne si prezreli London Eye, Houses of Parliament, Big Ben,  Westminster Abbey, Buckingham Palace. Uskutočnili výlet do Stonehenge a Winsdoru, poprechádzali sa po parku Greenwich okolo nultého poludníka, plavili sa po Temži, presúvali sa metrom. Vrátili sa bohatší o nové zážitky i jazykové  skúsenosti.

Krajské kolo biologickej olympiády kategória C- teoreticko-praktická časť

Dňa 30.3. reprezentovali našu školu v krajskom kole biologickej olympiády Adam Lopatka, ktorý získal pre školu 3. miesto a Matúš Malec a spomedzi dvadsiatich úspešných riešiteľov sa  umiestnil  na 9. mieste. Obidvaja z 9.B.