• Možnosť poskytnúť 2% z dane pre školu

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces a prostredie v škole darovaním 2% (3%) z dane!

V TOMTO ROKU CHCEME ZO ZÍSKANÝCH PROSTRIEDKOV REALIZOVAŤ OPRAVU ĎALŠÍCH  WC

Ako postupovať:

Podávate si daňové priznanie sami?

Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo: Námestie 1. mája 3, 92205 Chtelnica

Právna forma: združenie

Identifikačné číslo (IČO/SID):42290457

• Do 15.2.2023 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
              • Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
              • Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane (k stiahnutiu tu: 2__za_2022.pdf ),v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi.
              • Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2023 na daňový úrad podľa Vášho bydliska, alebo v dostatočnom predstihu ho môžete priniesť do ZŠ, odkiaľ sa hromadne zašlú na daňový úrad.
              • Riadne vyplňte daňové priznanie.
              • Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
              • V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
              • Obchodné meno alebo názov: Rodičovské združenie pri Základnej škole v Chtelnici
              • Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2023) na daňový úrad podľa Vášho bydliska, prípadne zašlite priamo do ZŠ (zozbierané sa pošlú hromadne)
          • Školský karneval

• Srdečne pozývame všetkých žiakov i  širokú verejnosť na tradičný školský karneval, ktorý sa uskutoční dňa 10. februára 2023 o 14,00 hod. v priestore školskej jedálne.

Tešiť sa môžete na skvelú zábavu od Krokodubu a bohatú tombolu!

Príďte a zabavte sa s nami!